[ Webhosting profitux.cz ]
Novoročný šachový turnaj 2007 Banská Bystrica 
Za účasti 116 hráčov sa dňa 7.1.2007 uskutočnil tradičný novoročmý šachový turnaj pri príležitosti 14. výročia vzniku SR.
Turnaj hraný švajčiarskym sysytémom na 9 kôl s časom 2x15 min. vyhral Kalmam Istvanovsky zo Salgotarianu pred Jánom Širokým z Tlmáč a
Vladimírom Cibulkom  z Tlmáč, ktorý sa stal víťazom seniorskej kategórie. V kat. žien zvíťazila Zuzana Gregorová z B. Bystrice, hráčka SK Liptov 
pred Kristínov Jánošovou a Barborou Lukáčovou , obidve  z Banskej Bystrice. Potešiteľná bola vysoká účasť aj v mládežníckych kategóriách.
V kategóriách dievčat a chlapcov zvíťazili: v D18 - Murínová Júlia z ŠK Hriňová, a v D14 Lalíková Jana z  ŠK Garde Detva.
v kat.CH18 - Istvanovsky Martin zo Salgotarianu,  CH14 Kanoš Peter z  ŠK Gindura Pohorelá a v kat CH10 Viktor Haring z ŠK Junior B. Bystrica. 
Ceny odovzdal víťazom predseda MO MS a podpredseda Matice Slovenskej Igor Kovačovič.  Hlavný rozhodca bol Z. Gregor.
Por. St.c.   Jméno Rtg FED Klub Kat Body Fide BH.  B BHm. Rtg+/- Rp
1 5 FM Istvanovski Kalman 2200 HUN Salgotarian   8,0 42,0 55,5 44,0 33,6 2302
2 3   Siroky Jan 2252 SVK Sk Tlmace   7,0 38,5 53,0 41,0 5,8 2187
3 1 FM Cibulka Vladimir 2287 SVK Sk Tlmace S60 7,0 36,0 52,5 40,5 0,7 2274
4 35   Turcer Dusan 1942 SVK Cc Sklene Patriots   7,0 35,5 50,0 39,5 68,9 2179
5 2 FM Egyed Andras 2281 SVK HUN   6,5 36,5 53,5 41,0 -5,4 2055
6 20   Novacek Vladimir 2063 SVK So Podbrezova S60 6,5 35,5 51,5 39,5 21,3 2079
7 21   Luptak Pavol 2062 SVK Psk Banska Bystrica   6,5 35,0 53,0 41,0 32,0 2062
8 9   Lukac Roman 2163 SVK Lokomotiva Trnava   6,5 34,5 52,0 41,0 5,4 2015
9 6 WFM Gregorova Zuzana 2194 SVK Sk Liptov W 6,5 33,5 51,5 41,0 -7,7 1970
10 11   Michalicka Milan 2145 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   6,5 33,0 49,5 39,5 -10,6 1766
11 26   Kanos Jozef 2013 SVK Sk Gindura Pohorela   6,5 31,5 46,5 36,5 17,3 2090
12 8   Gabris Ondrej 2184 SVK Cc Sklene Patriots   6,5 30,0 44,5 34,5 -16,0 1844
13 7   Istvanovszki Martin 2187 HUN Salgotarian C18 6,5 30,0 44,0 35,5 -15,7 1873
14 40   Salomons Lorenzo 1887 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   6,5 29,0 47,0 37,0 35,3 1994
15 14   Giertli Vladimir 2127 SVK So Podbrezova   6,0 37,5 54,0 43,5 20,9 2064
16 27   Valuska Pavel 2007 SVK Tj Slavia Tu Zvolen   6,0 33,5 46,0 37,0 24,3 2031
17 4   Frink Ferencz 2250 HUN Sk Laurex Lucenec   6,0 33,0 48,0 38,0 -16,8 2073
18 17   Toma Rudolf 2080 SVK Msk Ziar Nad Hronom   6,0 31,5 47,5 37,0 -8,2 1904
19 19   Listiak Juraj 2073 SVK Psk Banska Bystrica   6,0 31,5 43,0 35,5 -10,2 1814
20 24   Laurencsik Alexander 2045 SVK Sk Laurex Lucenec   6,0 31,0 50,0 39,5 4,4 2009
21 33   Puskar Jan 1957 SVK Sk Veza Cvc Banska Bystri   6,0 30,0 42,0 33,5 19,8 1993
22 16   Sedlar Jozef 2084 SVK Psk Banska Bystrica   5,5 32,5 53,5 42,5 1,0 1932
23 15   Trebula Jozef 2109 SVK Sk Hrinova   5,5 31,5 47,0 36,5 -27,3 1725
24 32   Kubis Juraj 1979 SVK Sk Magnezit Jelsava S60 5,5 31,0 48,5 38,5 22,2 2046
25 23   Debnar Jan 2057 SVK Sk Laurex Lucenec   5,5 30,5 51,0 40,0 -10,8 1740
26 37   Sandor Lukas 1913 SVK Cc Sklene Patriots   5,5 30,5 48,0 38,0 42,2 2014
27 13   Kovacs Jozef 2138 SVK Sk Laurex Lucenec   5,5 30,5 47,5 36,5 -26,0 1825
28 36   Murin Jan 1921 SVK Sk Hrinova   5,5 30,0 46,5 38,5 28,4 2014
29 34   Zahorsky Robert 1952 SVK Sk Tlmace   5,5 29,5 48,0 36,5 8,6 1977
30 18   Klein Peter 2079 SVK Sk Laurex Lucenec   5,5 29,5 47,0 37,0 -19,2 1906
31 25   Demian Milan 2031 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   5,5 29,5 46,5 36,5 -3,7 1878
32 29   Ondras Juraj 2005 SVK Sk Veza Cvc Banska Bystri   5,5 29,0 45,5 35,0 -9,3 1811
33 30   Kraml Maros 1998 SVK Sk Mestske Lesy Kremnica   5,5 28,5 49,0 37,5 -3,3 1992
34 54   Gonda Jozef 1765 SVK Sk Hrinova   5,5 27,0 39,5 31,0 42,5 1826
35 44   Pasztor Ladislav 1837 SVK Sk Cebovce   5,5 26,0 44,0 34,5 17,6 1857
36 42   Spevak Jan 1853 SVK Tj Slavia Tu Zvolen   5,5 25,5 42,5 32,5 -10,8 1843
37 53   Murinova Julia 1781 SVK Sk Hrinova D18 5,5 25,5 36,0 27,5 10,5 1895
38 92   Dolinsky Rastislav 1350 SVK Veza BB   5,5 24,0 40,5 31,0 202,6 1855
39 38   Cierny Lubomir 1910 SVK Tj Slavia Tu Zvolen S60 5,0 27,5 47,5 37,5 9,5 1970
40 28   Zbirka Peter 2006 SVK So Podbrezova S60 5,0 27,5 44,0 35,0 -20,6 1852
41 52   Rossa Jozef 1792 SVK Psk Banska Bystrica   5,0 26,0 44,5 35,5 7,8 1777
42 55   Skarba Stanislav 1752 SVK Msk Ziar Nad Hronom   5,0 26,0 43,0 34,0 11,1 1889
43 45   Rogos Jan 1827 SVK Sk Magnezit Jelsava   5,0 26,0 41,5 33,0 5,9 1909
44 46   Baloha Frantisek 1817 SVK Sk Gindura Pohorela   5,0 25,5 42,5 33,0 9,5 1855
45 49   Valent Jan 1810 SVK Sk Th Junior Banska Bystr S60 5,0 25,0 41,5 32,0 -12,6 1854
46 43   Longauer Igor 1842 SVK Tj Slavia Tu Zvolen S60 5,0 25,0 39,0 31,0 -13,4 1811
47 41   Oravec Pavol 1882 SVK Psk Banska Bystrica   5,0 24,0 43,0 33,5 -14,7 1827
48 110   Snider Lukas 1350 SVK Druzstevnik Ocova C18 5,0 24,0 38,5 31,5 151,7 1696
49 58   Strban Jozef 1722 SVK Sk Magnezit Jelsava S60 5,0 22,0 41,5 31,5 -21,7 1733
50 80   Sninsky Juraj 1398 SVK Sk Th Junior Banska Bystr C18 5,0 20,0 32,5 25,5 113,8 1782
51 12   Banduka Zeljko 2139 SVK Psk Banska Bystrica   4,5 30,0 48,0 36,5 -13,5 1786
52 48   Petrovsky Jan 1810 SVK So Pri Cvc Brezno   4,5 27,5 47,5 36,5 28,6 1878
53 10   Gregor Michal 2150 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   4,5 27,5 46,5 36,5 -46,7 1597
54 31   Kovalik Julius 1994 SVK Sk Garde Detva   4,5 26,0 43,5 33,5 -37,8 1729
55 39   Janosova Kristina 1905 SVK Sk Th Junior Banska Bystr W 4,5 26,0 42,5 33,0 -12,1 1870
56 57   Hribik Julius 1732 SVK Sk Th Junior Banska Bystr S60 4,5 25,5 41,0 32,5 13,9 1853
57 50   Trangos Miroslav 1800 SVK Podbrezova   4,5 23,5 39,5 31,5 -16,1 1777
58 63   Bella Julius 1637 SVK So Podbrezova C18 4,5 21,5 45,0 34,0 21,1 1785
59 60   Hruska Jozef 1691 SVK Sk Gindura Pohorela   4,5 21,5 40,0 30,0 -8,2 1693
60 67   Haring Vladimir 1612 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   4,5 20,0 38,5 30,5 -3,5 1689
61 106   Priadka Roman 1350 SVK Krupina   4,5 20,0 33,0 27,5 106,3 1634
62 71   Kanos Peter 1553 SVK Sk Gindura Pohorela C14 4,5 19,5 36,0 28,5 8,9 1733
63 70   Kucej Robert 1577 SVK Sk Laurex Lucenec   4,5 19,0 39,0 30,0 -13,6 1713
64 88   Adam Tomas 1350 SVK Filakovo C18 4,5 18,5 35,5 27,5 110,9 1717
65 64   Auxt Jan 1635 SVK Psk Banska Bystrica   4,5 18,0 38,0 29,0 -42,4 1720
66 93   Kolibik Jan 1350 SVK Slovan Sliac   4,5 17,5 39,5 29,5 124,0 1619
67 47   Fabus Marian 1817 SVK So Podbrezova   4,0 25,0 42,5 34,0 -14,0 1816
68 22   Valuska Jan 2059 SVK Tj Slavia Tu Zvolen S60 4,0 24,5 44,0 34,0 -60,8 1691
69 61   Gacevic Gavrilo 1680 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   4,0 23,0 45,5 36,5 14,2 1728
70 56   Kraml Ivan 1750 SVK Sk Mestske Lesy Kremnica S60 4,0 22,5 41,5 33,5 -40,0 1639
71 59   Oslac Dusan 1718 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   4,0 22,0 43,0 33,0 -36,8 1670
72 79   Haring Viktor 1411 SVK Sk Th Junior Banska Bystr C10 4,0 20,0 42,0 33,0 38,4 1663
73 74   Spisiak Pavol 1460 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   4,0 20,0 40,0 31,5 35,8 1660
74 108   Sisik Jan 1350 SVK Jelsava   4,0 19,0 40,0 30,5 106,7 1591
75 73   Gacevicova Radka 1522 SVK Sk Th Junior Banska Bystr D18 4,0 19,0 38,5 30,0 -1,8 1680
76 68   Laszlo Gustav 1585 SVK Sk Garde Detva   4,0 19,0 38,5 29,0 -11,9 1715
77 116   Vrbicky Marian 1350 SVK Veza BB   4,0 18,0 36,0 28,0 45,0 1557
78 78   Fiala Peter 1412 SVK Sk Garde Detva   4,0 17,5 37,5 28,5 27,7 1648
79 87   Martinka Tomas 1363 SVK Sk Garde Detva C14 4,0 17,0 36,0 29,0 76,3 1606
80 99   Mazari Juraj 1350 SVK Gymlet Martin C14 4,0 17,0 35,5 28,0 84,1 1590
81 89   Csernok Ladislav 1350 SVK Filakovo C10 4,0 16,0 32,5 26,0 77,3 1606
82 51   Lukacova Barbora 1799 SVK Sk Th Junior Banska Bystr W 4,0 16,0 32,0 25,0 -113,5 1557
83 81   Dian Juraj 1396 SVK Sk Th Junior Banska Bystr C14 4,0 15,0 33,5 26,0 16,1 1557
84 101   Nemcek Jozef 1350 SVK Krupina S60 4,0 15,0 32,5 25,5 58,8 1554
85 95   Krizan Milan 1350 SVK Krupina   3,5 21,5 45,5 35,5 115,6 1564
86 62   Cigler Milan 1644 SVK Sk Th Junior Banska Bystr S60 3,5 20,0 36,5 28,5 -60,7 1631
87 100   Milcova Zuzana 1350 SVK Msk Martin D18 3,5 19,5 39,5 31,0 84,1 1605
88 83   Lalikova Jana 1391 SVK Sk Garde Detva D14 3,5 16,0 32,0 24,5 35,5 1604
89 98   Majtan Martin 1350 SVK Sk Kupele Piestany C10 3,5 14,0 34,0 25,0 46,6 1520
90 75   Macko Michal 1453 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   3,5 13,0 32,5 24,5 -61,8 1573
91 84   Danis Adrian 1390 SVK Sk Th Junior Banska Bystr C14 3,5 13,0 32,0 23,5 -5,3 1568
92 104   Pison Jan 1350 SVK B.Bystrica   3,5 12,0 31,0 25,0 31,9 1520
93 109   Slosiarova Lucia 1350 SVK Junior BB D18 3,0 18,0 34,0 25,5 32,4 1497
94 66   Flak Lubomir 1618 SVK Sk Bucina Zvolen   3,0 17,0 38,5 29,0 -71,1 1589
95 96   Machovic Jan 1350 SVK Krupina   3,0 17,0 36,0 29,5 35,3 1520
96 69   Babic Jaroslav 1579 SVK Tj Slavia Tu Zvolen   3,0 16,0 37,5 29,0 -89,5 1536
97 86   Dancik Vladimir 1367 SVK So Podbrezova C18 3,0 15,5 35,0 27,5 45,5 1547
98 76   Forgac Matej 1432 SVK Sk Garde Detva C10 3,0 15,0 33,5 26,0 -19,8 1530
99 65   Segul Milan 1632 SVK Sk Th Junior Banska Bystr S60 3,0 13,5 35,0 27,0 -116,6 1540
100 90   Demjan Adalbert 1350 SVK Filakovo C14 3,0 11,0 31,5 24,0 -16,0 1475
101 107   Racko Michal 1350 SVK Gymlet Martin C14 3,0 11,0 30,0 23,5 -34,0 1510
102 97   Majer Radovan 1350 SVK Podbrezova C14 3,0 10,0 26,0 20,0 11,3 1519
103 102   Pavlova Stela 1350 SVK Sk Th Junior Banska Bystr D14 3,0 9,5 27,5 21,0 -5,5 1475
104 112   Soska Marian 1350 SVK Gymlet Martin C18 3,0 6,0 28,0 21,0 -63,5 1407
105 82   Melichercik Jozef 1392 SVK Sk Garde Detva C14 2,5 15,0 35,5 27,0 -11,3 1492
106 113   Sulaj Milos 1350 SVK Sk Garde Detva C18 2,5 13,0 33,5 26,0 -31,5 1478
107 111   Snider Martin 1350 SVK Druzstevnik Ocova   2,5 11,0 33,0 25,5 -52,5 1434
108 85   Sulajova Beata 1385 SVK Sk Garde Detva D14 2,5 8,0 25,0 17,0 -77,6 1434
109 72   Gacevicova Alexandra 1534 SVK Sk Th Junior Banska Bystr D18 2,0 13,0 33,0 25,0 -91,6 1477
110 114   Terem Tomas 1350 SVK Slovan Sliac C10 2,0 11,0 30,5 24,5 -47,1 1414
111 105   Pitak Richard 1350 SVK Gymlet Martin C18 2,0 11,0 30,5 23,0 -61,4 1407
112 103   Peresini Martin 1350 SVK CVC B.Bystrica C14 2,0 10,0 31,0 25,0 -48,3 1421
113 115   Varga Bencze 1350 SVK Filakovo C10 2,0 7,5 27,5 21,5 -82,4 1380
114 91   Dobrik Juraj 1350 SVK CVC B.Bystrica C14 2,0 5,5 25,5 18,5 -45,8 1402
115 94   Kollar Martin 1350 SVK Gymlet Martin C14 1,5 5,0 28,5 21,0 -78,2 1327
116 77   Geno Jaroslav 1416 SVK Sk Th Junior Banska Bystr   1,0 7,0 31,0 23,0 -146,8 1294